Jezus na stadionie 18 lipca

Grupa reprezentacyjna naszych kółek miała ostatnio możliwość uwielbiać Jezusa z tysiącami wiernych! 18 lipca na Stadionie Narodowym odbyło się spotkanie ?Jezus na stadionie?, w którym wzięło udział około 50 000 osób.
Można by wiele pisać o zapiekankach, hot-dogach i kawie (oraz cieście i jagodziankach, za które serdecznie dziękujemy Robertowi!), które można było zjeść lub wypić tego dnia, jednak mam nadzieję, że domyślacie się, że nie było to celem tych rekolekcji.
Stadion został otwarty dla wiernych już około godziny 7:00- najwytrwalsi tak wcześnie zaczęli tę przygodę, wspólnie odmawiając różaniec i chwaląc Pana śpiewem i radością.
Gdy wszyscy siedzieliśmy już na swoich miejscach- Justyna, Asia, Robert, Krysia, Elwira, Asia, Basia, Alicja, Ania i ja- z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie pierwszej części konferencji, którą prowadził ks. John Baptist Bashobora.
Ponieważ był to naprawdę wyjątkowy dzień zaczęliśmy od wspólnego śpiewu. ?Oto jest dzień?- ten utwór oddawał uczucia każdego z nas. Całą konferencję ksiądz tłumaczył nam jak ważnym jest, by być uczniem Chrystusa. Uczniem KOCHAJĄCEGO Chrystusa. Każde słowo kierowanie do nas oparte było na niezliczonych fragmentach z Pisma Świętego. Po wielu przykładach dowiedzieliśmy się kolejnej rzeczy. Aby móc zostać uczniem Jezusa potrzebne jest przebaczenie. Dlatego też długo modliliśmy się prosząc Pana o łaskę przebaczenia sobie oraz innym. Tuż przed przerwą znów zabrzmiał śpiew ?Oto jest dzień?.
W drugiej i późniejszej, trzeciej, części konferencji ksiądz kontynuował temat przebaczenia i bycia z Bogiem. Nie łatwo jest przekazać tak wiele treści, którą mieliśmy okazję usłyszeć. Dlatego też chciałabym tylko przybliżyć Wam dwa króciutkie cytaty- słowa, które przemówiły do mnie najbardziej:
?Jezus nie potępia tylko przebacza! My także pragnąć brać przykład od Niego mamy przebaczać sobie i  innym.?
?Bóg nie posługuje się lękiem jako narzędziem, za pomocą którego chce nas przyciągnąć do swojego serca. Lęk nie pochodzi od Boga. ?
Wiem, że każdy z nas wyciągnął cenne rady z nauki oraz świadectw, które przedstawiał ks. Bashobora przez cały dzień. Oczywiście głównym punktem dnia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Abp. Henryk Hoser SAC. Nie da się oddać słowami uczuć, które towarzyszą tak piękniej Mszy Świętej, w której uczestniczy tylu wiernych- dorosłych i dzieci, rodzin i osób konsekrowanych, znajomych i obcych!
Na zakończenie odbyła się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. Wierzę, że Bóg wysłuchał wielu próśb tego dnia i wszystkich, którzy się do niego zwracali dotknął swoją miłością!
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tego dnia spotkać również wiele wspaniałych osób!
Pozdrawiamy serdecznie Księdza Jana misjonarza z Peru; wolontariusza Marcina ze wspólnoty ?Miodownik? oraz naszych osobistych kolegów i koleżanki i wszystkich, których Bóg postawił tego dnia na naszej drodze!
Majka ? Yuki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *