Zaproszenie na rekolekcje. Pielgrzymka do Wilna

23-25 MARCA, REKOLEKCJE ZE ŚW. WINCENTYM PALLOTTIM: ?ZACHWYCA MNIE MÓJ BÓG?

Skierowane do członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, róż różańcowych, wspólnot i grup parafialnych oraz osób chcących pogłębić swoją wiarę i życie duchowe, poznać duchowość i bogactwo myśli św. Wincentego Pallottiego oraz jej aktualność w obecnym czasie i praktyczną realizację w życiu. W czasie rekolekcji podjęte zostaną różne zagadnienia dotyczące wiary i życia duchowego.
Termin: 23-25 marca 2018 roku
Prowadzący: ks. dr Franciszek Gomułczak SAC i ks. dr Łukasz Górzyński SAC
W czasie rekolekcji towarzyszył nam będzie św. Wincenty Pallotti (1795-1850) ? kapłan, wielki Apostoł Rzymu, mistyk, którego nazwano ?zwiastunem przyszłości?. Podejmiemy różne tematy mające pogłębić oraz ożywić naszą wiarę i życie duchowe. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.
Program rekolekcji obejmuje: Msze Święte, konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6-8 KWIETNIA, REKOLEKCJE ?PRZEBACZENIE I UZDROWIENIE?

W Jego ranach jest nasze zdrowie (Iz 53,5)
Termin: 6-8 kwietnia 2018 roku
Prowadzący: Ks. dr Łukasz Górzyński SAC wraz z ekipą
W czasie rekolekcji podejmiemy tematykę dotyczącą przebaczenia innym oraz sobie, jego znaczenia i wpływu na nasze życie i zdrowie oraz tematykę uzdrowienia w różnych jego aspektach, ze szczególnym uwzględnieniem uzdrowienia wewnętrznego (duchowego). Podczas weekendu będziemy powierzać Bogu w czasie modlitwy kolejne etapy swojego życia, zaczynając od okresu prenatalnego, prosząc o uzdrowienie ze wszystkich zranień wewnętrznych, spowodowanych różnymi złymi doświadczeniami. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Program rekolekcji obejmuje: Msze Święte, konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu, osobistą refleksję nad Słowem Bożym, nabożeństwa, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz w miarę możliwości z modlitwy wstawienniczej.
Rekolekcje rozpoczną się w piątek wieczorem kolacją o 18.30. Ważne jest przybycie między godz. 17.00 a 18.30. Zakończenie w niedzielę obiadem ok. godz. 13.00.
Koszt: 150,00 PLN ? w pokojach 2 lub 3-os. z łazienkami (w zależności od ilości uczestników). W ramach zakwaterowania zapewniamy pełne wyżywienie, kawiarenkę, bieliznę pościelową i ręczniki. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego, w zależności od ilości wolnych miejsc.
100,00 PLN ? bez noclegów, dla osób dochodzących, mieszkających niedaleko (istnieje taka możliwość z jakichś ważnych powodów, zachęcamy jednak do pełnego pobytu w Domu Rekolekcyjnym w czasie rekolekcji, łącznie z noclegami. Chodzi o to, żeby wejść całkowicie w klimat modlitwy, zostawić sprawy dnia codziennego i skupić się maksymalnie na programie rekolekcyjnym mającym prowadzić do pogłębienia relacji z Bogiem.
Zapisy przez formularz internetowy dostępny na stronie www.pallotyni-otwock.pl lub na furcie naszego domu. Zaliczkę w wysokości 50,00 PLN prosimy wpłacić na furcie lub przelać w terminie 7 dni od zgłoszenia na rekolekcje na konto: Księża Pallotyni Otwock ? PKO BP 84 1020 1127 0000 1202 0070 8628 (jeśli byłoby to trudnością, prosimy o sygnał ? możemy przesunąć termin wpłaty). Brak przesłanej przedpłaty rozumiemy jako znak rezygnacji z rekolekcji. Szczegółowe informacje o przedpłacie są przesyłane osobom zapisującym się na rekolekcje. W przypadku rezygnacji z rekolekcji zaliczka nie podlega zwrotowi.
Zapraszamy serdecznie i życzymy udanych, owocnych rekolekcji.
Zapewniamy o naszej modlitwie. Niech Pan Ciebie błogosławi!
+ Księża Pallotyni z Otwock

20 ? 22 KWIETNIA – PIELGRZYMKA DO WILNA

Zapraszamy na pielgrzymkę członków Kółek Różańcowych wraz z ks. Ireneuszem do Wilna.
Koszt wyjazdu to 400 zł i obejmuje:
– 2 śniadania
– 2 noclegi
– ubezpieczenie
– przejazd autokarem
– koszt usługi przewodnickiej.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Elwiry i podanie następujących informacji: imię i nazwisko, daty ur. oraz nr. tel.

POLECAMY:

– Audycja Pawła Kęska ?Człowiek człowiekowi? w Radio Warszawa Szczególnie polecamy odcinek o wsparciu duchowym, w którym jednym z zaproszonych gości była Elwira.
soundcloud.com
– Chrońmy czyste serca dzieci – ks. Sławomir Kostrzewa
youtube.com

Intencje: luty

Ewangelizacyjna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
Nasza: O łaskę miłości w naszym powołaniu i łaskę małżeństwa dla osób, które jego pragną oraz o łaskę pojednania w małżeństwach przeżywających kryzys oraz tych co się rozpadły.

14 lutego za wstawiennictwem św. Józefina Bakhita módlmy się również w następujących intencjach:

14 lutego za wstawiennictwem św. Józefina Bakhita módlmy się również w następujących intencjach:
– za Mariusza, aby potrafił przezwyciężyć nałóg, który zagraża jego życiu,
– o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Roberta,
– o uwolnienie z uzależnienia Bogu wiadomych osób,
– za duszę Grzegorza oraz pozostawioną żonę i dwójkę kilkuletnich synów w tej trudnej dla nich sytuacji,
– łaskę zdrowia dla Małgosi,
– łaskę spowiedzi, uzdrowienia i nawrócenia dla Bogu wiadomej osoby,
– Magdę ( z naszego Kółka), która ma cukrzycę ciążową o pokój, lepsze samopoczucie, i dla niej i maleństwa, które nosi pod sercem.
Prosimy o modlitwę w intencji Śp. Piotra Pawłowskiego, który należał do Kółka św. Charbela. 9 lutego przypadała pierwsza rocznica śmierci Piotrka.
Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na leczenie mamy Tomka – Joanny oraz proszę o modlitwę w jej intencji.
Pomóż Asi Wygrać z Rakiem!!!
W 2014 r. spadła ma mnie jak burza choroba – nowotwór złośliwy jelita grubego.Najpierw operacja ratująca życie, potem wyniszczające leczenie. Chemioterapia (koszmar), która okazała się bezskuteczna, z uwagi na mutację genów, poczyniła wielkie szkody w moim organizmie pogarszając mój stan zdrowia w efekcie czego nastąpiły przerzuty na płuca i do głowy. W tej chwili jestem po radioterapii i czekam na rozpoczęcie leczenia, które może mi pomóc. Niestety jedyna taka terapia jest poza granicami Polski. Jest ona bardzo kosztowna i nierefundowana. Pierwszy etap ratujący życie kosztuje około 250 tys. zł. ? by rozpocząć leczenie w 2018 r. kwotę tę muszę zebrać jak najszybciej. Do tego leki, suplementy oraz środki wspomagające układ odpornościowy, które kosztują mnie kilka tysięcy złotych na m-c.Za wszystko do tej pory płacę sama, niestety jednak zaczęło to przekraczać moje możliwości. Dlatego zwracam się z wielką prośbą o wsparcie.Mam dwoje cudownych dorosłych dzieci, z których jedno jeszcze studiuje i kochającego męża. Jestem nauczycielką. Moją pasją jest malowanie ikon. To mi daje chwile wyciszenia, chociaż po chemioterapii nie mam czucia w dłoniach i stopach.
1% podatku
Fundacja Sedeka
KRS 0000338389
10996-Grupa OPP-Sztreker Joanna
Darowizny na leczenie Joanny Sztreker można przekazywać na:
Wpłaty na konto:
Fundacja Sedeka Bank Citi Handlowy: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
Tytułem: 10996- Grupa OPP- Sztreker Joanna

Dziękujmy Bogu za Ewę, za którą się modliliśmy, a u której nie stwierdzono przerzutów do kości co jest absolutnym cudem Bożym przy tym typie nowotworu. Chwała Panu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *