Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – zaczynamy już dziś

Św. Paweł w Liście do Rzymian (10, 9-10): ?Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ? osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami ? do zbawienia.?

Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, 19 listopada br. ? w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem złożą Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Natomiast w  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ramach naszej wspólnoty zapraszamy Was do podjęcia tej Nowenny.

Niech Matka Boża uczy nas otwartości na Chrystusa, abyśmy w każdej sferze naszego życia zawsze stawiali Jego na pierwszym miejscu.  

CAŁY TEKST NOWENNY >>

 

Powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej Archidiecezji Warszawskiej >>